*2023* Akbank Chip Para Nerede Geçerli? Chip para nasıl kullanılır?

Akbank Chip para nerede geçerli olduğu konusunda birçok kişi merak içinde olmaktadır. Aslında bu sorunun cevabını net olarak bankanın çağrı merkezine sorarak alabilmemiz mümkündür. Fakat günümüzde teknoloji bu kadar gelişmiş iken hatta GPT tabanlı uygulamalar bir bir hayatımıza girerken çağrı merkezlerini arayarak zaman kaybetmek istemiyoruz. Bu istek oldukça normaldir.

Akbank Chip para geçerli yerler olan sektörleri başlıca sıralamak gerekirse gıda, market, akaryakıt, mobilya, teknoloj,e-ticaret gibi sektörlerin tümünde kullanmak mümkündür. Daha detaylı anlatımımız ve cevaplarımız içeriğimizin devamında bulunmaktadır.

Chip Para Nedir?

Akbank Chip Para Nerede Geçerli? Chip para kullanımı 2023

Akbank Chip para nerede geçerli sorusuna cevap vermeden önce chip para nedir sorusuna bir açıklık getirmek gerekir. Chip para, aynı günümüzde fazlaca bilinen bir puan sistemidir. Bazen davet ile bazen harcama ile bazen ise koşulsuz olarak yüklenebilir. Her bankanın farklı uygulamaları olabilir. Örneğin: İşBank MaxiPuan, Garanti Bonus Puan gibi farklı bankalarda farklı uygulamalar olabilir.

Chip Para Nasıl Kullanılır?

Akbank Chip Para Nerede Geçerli? Chip para kullanımı 2023
Akbank Chip Para Nasıl Kullanılır?

Akbank Chip para kullanabilmek için öncellikle chip para geçerli yerlere gitmeniz gerekir. Chip para geçen yerlerde tek yapmanız gereken kartınızı uzatıp içindeki chip para miktarını söylemektedir. Siz söylemesenizde kasadaki görevli arkadaş görecektir merak etmeyin. Oradaki tutarı kullanmasını istemeniz ve sonrasında şifrenizi tuşlamanız istenecektir.

Özel Madde: Chip paralarınızı juzdan uygulamasına girerek uygun harcamalarda chip para ile öde diyip mevcut borçtan düşürmeniz mümkündür. Sizde hemen buradan akbanklık olabilirsiniz. Davet Kodumuz: 1000100550184

Dikkat etmeniz gereken kısım ise daha önce kartınızı 1 kez normal alışverişte ya da atm de kullanmış olmak olacaktır. Sonrasında rahatlıkla chip para ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Chip Para Hesaba Aktarma

Akbank chip para geçen yerlere uzak olabilirsiniz veya online olarak kullanmak istemiyor olabilirsiniz. O zaman akbank chip paranızı hesaba aktarabilirsiniz. Çağrı merkezlerini arayıp eğer mümkünse sağlabilirsiniz. Bu bir banka politikası olduğu için kural değişebilir. Fakat üstte söylediğimiz gibi yaptığımız uygun harcamaları JUZDAN uygulamasına girerek chip para ile öde diyebilirsiniz.

Akbank Chip Para Geçen Yerler

Akbank Chip Para Nerede Geçerli? Chip para kullanımı 2023
Akbank Chip Para Geçerli Yerler

Akbank oldukça büyük bir bankadır. Türkiyenin %90 yerinde chip para geçmektedir. Sırasıyla şunlar söylenebilir.

  • Market: Tüm kurumsal marketler; Bim , A101, Migros, Carrefoursa, Şok
  • Gıda: Markette dahil olan tüm kurumlar.
  • Sabancı Grupları: Sonu SA ile biten tüm şirketler.
  • Online: Trendyol, N11 vb.
  • Avm: Avm içindeki mağzaların hepsinde geçer.
  • Akaryakıt: Tüm akaryakıt istasyonlarına Akbank POS sormanız yeterli. Pos olan hepsinde geçer.
  • Juzdan: Yaptığınız harcamaları chip para ile öde yapabilirsiniz.

Kısaca esnaf ve küçük kobiler hariç hemen hemen tüm kurumsal sektörlerde kullanmak mümkünür.

Akbank Chip Para Son Kullanma Tarihi

Akbank Chip Para ; Nerede geçerli ve nasıl kullanılır gibi sorulardan sonra önemli olan noktalardan bir tanesi bu chip paraların kullanım süresiyle alakalıdır. Akbank genellikle bir süre gözetmez. Fakat kampanya dahilinde son kullanım tarihi belirtebilir. İlgili kampanyayı takip etmek veya çağrı merkezine sormak gerekir. Kendilerinin yüklediği koşulsuz paralarda süre olmamaktır.

Daha fazla içerik için web sayfamızın bankalar bölümüne bakabilirsiniz. Eğer sizde fazladan chip para kazanmak istiyorsanız mail adresiniz ile bir yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Referans dönüşü sağlanacaktır. Davet kodumuz ile üye olanlara ekstra özel bir hediyemiz olacaktır.

Chip para birçok sektörde kullanmak mümkündür. Başlıca:

  • Market: Şok, Sonu SA ile bitenler.
  • Teknoloji: Teknosa vb.
  • Online: Juzdan

Chip para kullanabilmek için ödeme yaparken chip para ile ödemek istiyorum demeniz yeterlidir. Ayrıca uygun olan harcamalarınızı JUZDAN üzerinden chip-para ile öde diyip ödemesini yapabilirsiniz.

Akbank bazen bu kampanyayı yapmaktadır. Fakat her zaman mümkün değildir. Çağrı merkezinden bilgi almalısınız.

Akbank veya Juzdan ile kampanyalara katılarak chip-para kazanabilirsiniz.

Chip para kullanım süresi katıldığınız kampanyaya göre değişmektedir. Süreli kampanyalarda süre varken süresiz yüklenen cihp paralarda süre yoktur.

Trendyol üzerinden chip para ile ödeme yapmanız mümkündür. Ödeme adımında chip parayı seçmeniz yeterlidir.

Hepsiburada da ödeme yaparken Akbank kartınızı ekleyip chip-para ile öde demeniz yeterli olacaktır.

Yorum yapın