Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılır, Amerikan borsalarına nasıl yatırım yapılır, nereden ve ne kadar yatırmam gerek, abd borsasına nasıl yatırım yapılır gibi soruların yanıtları bu yazımızda.

Türkiye’de gerçekleştirilen yatırımların her geçen gün arttığı görülmektedir. Bilhassa pandemi döneminde yatırımcıların ilgisini çeken önemli alanlar söz konusudur. Hisse senetlerine olan ilginin artmasıyla birlikte Amerikan borsalarına yönelik araştırmalar da gerçekleştirilmektedir. Hem dünyada, hem de Türkiye’de yatırıma olan ilgisinin çoğalmasıyla birlikte araştırmaların daha geniş bir kapsama ulaştığı görülmektedir. Aynı şekilde Amerika tarafında da durumların birbirine yakın olduğunu belirtebiliriz.

Tarihi rekorları kırmaya devam eden borsaları inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Dünya devi teknoloji şirketlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin Amerikan borsaları ile hedeflerine ulaştıkları görülmektedir.

Amerikan borsalarına nasıl yatırım yapılır? Sorusunun yanıtını alarak doğru zamanda ve etkili hamlelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Nasdaq ve Dow Jones gibi rekor kıran hisselerin yanı sıra faydalanabileceğiniz Apple, Google, Tesla, Amazon firmalarına yönelik yatırımları da gerçekleştirebilirsiniz.

Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılır

ABD Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?

Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılır ve nasıl para kazanılır? Türkiye’deki yatırımcılar tarafından tercih edilen Amerikan Borsasının satın alınabilmesi için aracı kurumların desteğini almak gerekmektedir. Aksi halde platforma erişim sağlanmasının mümkün olmayacağını belirtiyoruz. Toplamda 2 adet aracı kurumun desteğini aldığınızda 1 tesla hissesini satın almanıza olanak verilecektir.

Her ne kadar kolaylık sağladığını düşünseniz de, alacakları komisyonu hesap ettiğinizde çok yüksek oranların ortaya çıkacağını belirtiyoruz. Bu komisyon miktarlarının 20$ gibi yüksek rakamları içermesinden dolayı yatırımcıların yurt dışı piyasalarına açılması daha zor bir hale gelmektedir. Almak istediğiniz hisse miktarı ve çeşidi ne olursa olsun bu ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Hesap açma limitine maruz kalmadan ve en fazla 2 dolarlık bir komisyon bedelini ödeyerek Amerikan borsasını satın almanızı sağlayacak yöntem ise interaktif brokers olarak karşınıza çıkacaktır. Böylelikle yurt dışı için yapacağınız yatırımlara yönelik hesaplarınızı hiçbir ücret ödemeden ve komisyon kesintisi olmadan açmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den yapacağınız EFT’lerde komisyon ve ücret ödemenizin de mümkün olmayacağını belirtiyoruz. TL havale etmek istediğinizde yalnızca 1-2 dolar gibi düşük rakamlı masrafların olabileceğini aktarmaktayız.

Amerikan borsasına nasıl yatırım yapılır

Amerikan Borsası Almak İçin İhtiyaç Duyacağınız Şeyler

Hesaplarınızdan anlaşmalı bankalara göndereceğiniz havale işlemleri için 1-2 günlük süreci tamamlamanız gerekmektedir. Dilerseniz mobil üzerinden de indireceğiniz uygulama sayesinde Türkçe dilinde destekleri alabilirsiniz.

İşlerinizi kolaylaştıracak olan platformun kayıt aşamasını tamamlayabilirsiniz. Böylelikle paralarınızı göndermeniz, emirlerinizi girmeniz, emir türünü ve komisyon oranlarını incelemeniz mümkün olacaktır.

Böylelikle Amerika borsalarına yönelmek isteyen kişilerin verimli sonuçları yakalayacağını vurgulamaktayız. Hisse senetlerine, fon veya tezgah üstü piyasalara dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilir ve takipleri en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca halka arzlara katılmak isteyenlerin bu platform aracılığıyla kolaylıkla adım atacağını belirtmekteyiz. Hisse analizlerini takip etmenizin, tavsiyeleri almanızın ve daha pek çok detaylı ve faydalı bilgilere ulaşmanızın kolay yöntemlerini platformda yer alan toollar aracılığıyla elde edebileceksiniz. Paralarınızın kesintiye uğramasını engelleyebileceğiniz yöntemleri bu sayede keşfedebileceksiniz.

“Amerikan Borsasına Nasıl Yatırım Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın