E Devletten Banka Hesabı Kapatma *2023*

E devletten banka hesabı kapatma mümkün mü diye birçok araştırma söz konusudur. Günümüzde banka hesapları online görüşme ile açılabilirken, bazı bankalarda online şekilde hesap kapatma seçeneği bulunmamaktadır. Gelişen dünya ve dijitalleşen bu devirde insanlar şubelere gitmek istememektedir. Hesaplarını ve kartlarını basitçe oturduğu yerden kapatmak istemektedir.

E devletten banka hesabı kapatma
E devletten banka hesabı kapatma

E Devletten Banka Hesabı Kapatma Mümkün mü?

E devletten banka hesabı kapatmak mümkün değildir. E devlet üzerinden banka hesabı sorgulama, banka hesaplarına giriş vb. gibi işlemler yapılsa da şu an için e devlet üzerinden banka hesabı kapatmak için bir seçenek bulunmamaktadır. Gelecekte ise bu gelişimin geleceği ön görülmektedir.

Banka hesaplarınızı bankaların uygulamaları üzerinden kapatmanız mümkün olacaktır. Artık birçok banka hesabını uygulama üzerinden kapatabilirsiniz. Kapatma seçeneği var ama sorun alıyorsanız bunun 2 sebebi bulunmaktadır.

  1. Banka hesabında 0.01 de olsa bakiye olması. Hesabı kapatmak için tüm bakiye 0 TL olmalıdır.
  2. Bakiye 0 olsa da hata alınması, hesabın bağlı olduğu bir banka kartı mevcuttur. Öncellikle banka kartını iptal etmeniz gerekir ya da kart ayarlarına gelerek bağlı hesaplar sekmesinden o hesap ile ilgili bağı çözebilirsiniz.

Birçok insan 2. Yol yüzünden kapatamamaktan şikayetçidir. Fakat günümüzde %90 bankaların hesap kapatma seçeneği vardır. Kullandığını bir mobil uygulama ya da kart mevcut değilse işte o zaman şubeden kapatmak durumundasınızdır. Benzer şekilde kullandığını banka ve kredi kartlarını da uygulama üzerinden iptal edebilirsiniz. İptal etmek ücretsizdir. Fakat borcunuz varsa ödemeye devam etmeniz gerekir. Aksi takdirde olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

E devletten banka hesabı kapatma
E devletten banka hesabı sorgulama

E Devletten Banka Hesabı Sorgulama

E devletten banka hesabı sorgulama yapmak çok basittir. Google girerek e devlet banka hesabı sorgulama diyerek çıkan e devlet sayfasına giriş yapabilirsiniz. E devlet içinde de “Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama” diyerek banka hesaplarınızı sorgulama yapabilirsiniz.

Açık Banka Hesapları Zararlı mı?

Hayır, açık banka hesapları size bir zarar vermez. Uzun süre kullanılmayan banka hesapları zaten otomatik pasif duruma düşer.

Kullanılmayan Banka Hesapları Kredi Notunu Etkiler mi ?

Banka hesabının açık olması sizin kredi notunuzu etkilemez. Bu sıkça yanlış bilinen bilgidir. Açık banka hesaplarının kredi notunu etkilediği söylentisi tamamen yanlıştır. Standart bir banka hesabı sizin notunuza etki etmeyecektir.

Açık Banka Hesapları Ücretli mi?

Hayır, banka hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Eski yıllarda hesaplar aktif ya da pasif de olsa işletim ücretine sahipti ve sizden aylık ya da yıllık belirli düzeyde kesintiler olmaktaydı. Artık günümüzde Vadesiz hesaplar için her hangi bir ücret bulunmamaktadır.

Bugün sizlere e devletten banka hesabı kapatma ve açık olan hesaplar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Benzer bilgiler için lütfen sayfamızı ziyaret etmeyi ayrıca forum sayfamıza şimdiden üye olmayı ihmal etmeyin!

Yorum yapın