Kripto Para Borsası Nedir, 5 Büyük Borsa Güncel Rehber

Kripto para borsası gün geçtikçe daha çok trend olan ve hemen herkesin yatırıma yöneldiği alanlardır. Bu bilgileri görmeden hemen atılmayın. Bilgisiz işlemler sizleri üzebilir. Kripto para rehberi alım satımı yaparken dikkat etmeniz gereken konular ve en iyi kripto borsasını nasıl seçebileceğinizi metnimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bitcoin ve alt coinlerin alım, satım gibi işlemlerini ufak komisyonlar ödeyerek kripto para borsası aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kripto paralarda yapacağınız işlemler esnasında sizlere en güvenli hizmet veren ve dünya çapında bilinir borsa şirketlerini tercih etmelisiniz.

Kripto Para Borsası Nedir, Nasıl Çalışır?

Kripto Para Borsası Nedir, Nasıl Çalışır?

Temel olarak devletlerin paraları ile kripto paraların bulunduğu borsalara giriş yapabilirsiniz. Kripto para borsası nedir? Sorusunun en sade yanıtı, gerçekte var olan para birimlerinizi sanal coinlere dönüştürebileceğiniz, sizlere kar veya zarar getirecek yatırımlar yapabileceğiniz borsalardır.

Kripto paralar ile işlem yapabilmeniz adına, kendinize ait bir sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Kripto borsası ve geleneksel borsa arasında bulunan en büyük fark budur.

Kripto paralar, bugüne dek alışık olduğumuz para birimlerinin dışındadır. Gerçekte var olmadıkları için, tüm dünya henüz bu yeni teknolojiye alışmaya çalışmaktadır. Fakat kripto paralar, ekonomistlerinde dediklerine bakılırsa, ekonomik alanda devrim niteliği taşımaktadır. Bu sebeple sizlerden bugünden itibaren konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olarak, Bitcoin ve diğer alt coinlerde işlem yapabilirsiniz.

En Büyük Kripto Para Borsaları Hangileri ?

Kripto Para Borsası Nedir, 5 Büyük Borsa Güncel Rehber

Kripto paralar ile işlem yapabilmeniz adına oluşturulmuş ve dünya üzerinde pek çok kullanıcıya sahip olan şirketleri sizler için derledik. En iyi kripto para borsaları;

1- Binance

Binance En İyi Kripto Para Borsası

Yaklaşık 412 Milyar TL’lik (24 s) işlem hacmine sahip olan ve kripto paraları kolay biçimde alım satım yapabileceğiniz borsaların başında yer almaktadır. En iyi kripto para borsası olarak hemen herkesin aklına Binance gelmektedir.

Binance’ın bu kadar iyi olması sebeplerinin başında, dünya çapında güvenilir olması ve düşük komisyon avantajları ile en çok kullanıcı sayısına sahip olan kripto borsasıdır.

2-Huobi Global

Yaklaşık 159 Milyar TL’lik (24 s) işlem hacmine sahip olan bir borsadır. Güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global ile de kolay biçimde işlem yapabilirsiniz.

3-Coinbase Exchange

Yaklaşık 71 Milyar TL’lik (24 s) işlem hacmine sahip olan bu borsa şirketinin de kullanıcı sayısı oldukça yüksektir.

4-Kraken

28 Milyar TL’lik (24 s) işlem hacmine sahip olan ve listemizin 4. sırasında yer alan Kraken şirketi ile de borsa işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto alım satım yapmaya başlamadan, bu şirketleri ve sizlere sundukları avantajları detaylı olarak öğrenmeniz kripto para borsası tercihinizi kolaylaştıracaktır.

5-Bitfinex

Listemizin son sırasında yer alan Bitfinex’in 25 Milyar TL’lik (24 s) işlem hacmine sahip olduğunu sizlere belirtmek isteriz.

En iyi kripto para borsası arasında yer alan ilk 6 şirketi yerli ve yabancı olarak detaylı anlatım sağladık. Ekonomi ve kripto paralar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Buna benzer içerikler için sayfamızı ziyaret edebilir. Merak ettiklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yapın