Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022 Güncel

Bu yazımızda öğrenciye kredi veren bankaları sizler için sıraladık. Öğrenci kredi çekebilir mi sorusuna cevap vermeye çalıştık. Maddi zorluklar her zaman olabilmektedir. Böyle durumlarda insanlar en güvenli seçenek olan bankalara başvurmaktadır. Bankalar düzenli para sağladığı için öğrenci ya da çalışan fark etmeksizin hizmet verirler.

Öğrenci Kredi Çekebilir mi ?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel

Öğrenciye kredi veren bankalar bazı şartlar aramaktadır.Bankaların müşteri fark etmeksizin kredi vermek için ilk aradığı şart kredi notunun düşük olmasıdır. 100 ile 500 arasında puanı olan kişilere uygun krediler sağlanabilmektedir.

Kredi notları belirlenen aralıklarda olan öğrencilerden birçok banka gelir belgesi ya da kefir istemeden kredi verebilmektedir. Öğrenci kredi çekebilir mi sorusunun cevabı için bazı şartlar vardır.

  • Kredi için ilk koşuallardan biri 18 yaşından büyük olunmasıdır.
  • Öğrencilerin kredi çekebilmesi için mutlaka gelir belgesi istemeyen bir banka seçmesi gerekmektedir.
  • Kredi borçları aksatılmamış ve tam olarak ödenmiş olan banka kullanıcıları kredi alabilmektedir.
  • Genel olarak öğrencilere düşük miktarlarda kredi verilmektedir. Bu nedenle faizler de aşağılarda tutulmakta ve gelir belgesine ihtiyaç duyulmamaktadır.
  • İstenen belgeler arasında öğrenci belgesi, ikametgah belgesi, kredi başvuru formu ve nüfus cüzdanı bulunmaktadır.
  • Bazı bankalar öğrencilerden ya da onların krediyi çeken velilerinden aylık gelir belgesi istemektedir. İpotek içeren kredilerde ise teminat olarak gayrimenkulün belgeleri de banka tarafından istenebilmektedir.

Bu koşulları sağlayanlar öğrenciye kredi veren bankalar üzerinden başvuru yapabilir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel

Öğrenciye kredisi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Öğrencilere kredi veren bankalar sadece bunlarla sınırlı olmamakla birlikte en kolay ve çabuk işlem yapanları yazdık.

  1. Ziraat Bankası
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2021 Güncel

Devlet bankası olan Ziraat Bankası, tüm öğrencilere kredi konusunda destek sağlamaktadır. Eğitim hayatlarının kolaylaşması ve finansal destek sağlanması için Ziraat bankası 36 ay vadeye kadar düşük faizli eğitim kredisi vermektedir. Kefil ya da teminat istenmez ve ailelere de bu krediler verilebilmektedir. 25 bin TL’ye kadar kredi mümkündür. Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankaların başında gelmektedir.

Denizbank öğrencilere herhangi bir evrak ve kefil gerektirmeden eğitim kredisi sağlamaktadır. Kredi 36 aya kadar vadeli bir şekilde verilir. Denzibank kredi vermeden önce açılmış olan hesaba düzenli olarak para girişi olmasını istemektedir. Öğrencilere banka tarafından 25 bin TL’ye kadar kredi verilebilmektedir.

İş Bankası öğrencilerden kredi için öğrenci belgesi ve okul ücret belgesi istemektedir. Çekilmiş olan kredi parası ise direkt olarak okul hesabına da yatırılabilmektedir. Maksimum verilen miktar ise 25 bin TL civarında olmaktadır.

Yorum yapın