Shiba Coin Geleceği *2023*

Shiba coin geleceği hakkında çok fazla bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Analizler, göstergeler genel olarak coinlerin geleceğini hala daha emekleme adımında olduğunu göstermektedir. Fakat bu tip coinler için durum biraz daha farklıdır. Çünkü shiba bir şaka olarak ortaya atıldı. Sonrasında ise durum biraz daha farklı olarak NFT sanatçılarına hitap etmeye başladı. Bugün birlikte shibanın analizini ve geleceği hakkında neler olabileceğini inceleyelim.

Shiba Coin Geleceği Ne Olur?

Shiba coin geleceği tam olarak kestirilemez, bir ödeme aracı ya da proje olarak gelecekte blockchain teknolojisi içinde işlevsel bir yer edinebilecek bir aktifliğe sahip değiller. Daha net anlatılmak istenirse birçok coin, token gelecekte yer edinebilmek adına projelerden oluşmaktadır. Shiba ise sadece bir şaka ürünüdür. Doge coinin bir alt coini olarak piyasa da bulunmaktadır. Doge coinde bir şaka ile ortaya çıkmış fakat ödeme aracı olarak kullanılmaya başladı. Shibanın böyle bir hedefi bulunmamaktadır. Bu nedenle gelecekte ne olabileceği konusunda dikkatli davranmak gerekir.

Peki bunlara rağmen neden bu kadar ünlü bu coin? Bu ünü onlara bir amaç ve hedef getirir mi? Shiba coin ortaya nasıl çıktı? Bu gibi sorunların cevabı için okumaya devam edelim.

Shiba Coin Geleceği
Shiba Coin Geleceği

Shiba Coin Nedir ? Temel Bilgiler

Shiba coin geleceğini anlamak için öncelikle temellerini anlamak gerekir. 2020 Ağustos ayında “Ryoshi” tarafından ortaya çıkarıldı. İnternet şakası olarak ortaya çıktığında çok fazla insanın bundan haberi yoktu. Sonrasında ise dikkatleri Elon Musk ve Vitalik Buterin tarafından gözde hale geldi. Peki bu olay nasıl gelişti?

  • Elon Musk: Bir tweet atarak Shiba cinsi köpek yavrusu sahiplenmek istediğini belirtti. Sonrasında Shiba Inu Coin %300 değer kazandı. Aslına bakacak olursak Elon Musk’ın bu coinden haberi yoktu. Bu da coinin geleceğinin proje bazlı değil de bu tip olaylara odaklandığını anlayabiliriz.
  • Vitalik Buterin: Hindistanda bir covid merkezine 50 trilyon shiba bağış yaparak fiyatını %40 düşürdü.

Bu iki olaya baktığımızda 2. Durumda düşüş olması normal, borsadan çıkış ve satış olması durumunda yüksek miktardaki satışlar etki etmesi gayet normal. Fakat Elon Musk’ın durumdan habersiz attığı bir tweet ile bu denli dalgalanma normal değil. Tabii biz değerlendirmemizi sadece buna göre yapmayacağız. Grafik üzerinde de olabilecek etkileri inceleyeceğiz.

Shiba coin geleceği açısından Bitcoin ve diğer coinlerin geleceği ile gelişme yaşayacaktır. Investing uzmanlarına göre gelecekte yükseliş yaşayacaktır. Gelecekte yatırımcıların dikkatini daha fazla çekeceği için gelişme göstereceğine inanmaktadırlar.

Shiba Coin Geleceği
Shiba Coin Geleceği

Shiba Coin Teknik Analiz ve Temel Analiz

Shiba coin geleceği 2030 yılında blockchain teknolojisinin gelişimi ile bir değer yükselişi yaşayacağı tahmin edilmektedir. Yakın zamanda 1 doları göreceği konusunda da haberlere aldanmamak gerekir. Projesi bir şaka olan bu coinde yaşanacak gelişmeleri yakından takip etmek gerekir. Aşağıda bulunan 1 yıllık grafiğe baktığımızda Elon yükselişi ve sonrasında gördüğümüz düşüş trendi ortadadır.

Bu destek seviyesini kırması durumunda durum daha zor bir hal alabilir. Yatırımlarınızı dengeli yapmak sağlıklı olan tercih olacaktır. Shiba coin binance, ftx, kucoin, huobi gibi ünlü borsalarda mevcuttur. Bu borsalara referansımız ile kayıt olarak alım yapabilirsiniz. Ayrıca her borsa için kayıt olanlara komisyon indirimimiz mevcuttur.

Shiba Coin Geleceği
Shiba Coin Geleceği

Shiba Coin Alınır Mı?

Shiba ınu geleceği bakımında pek olumlu düşünceler olmasa da uygun fiyatlı olması açısından bir kenarda tutanlar olduğu düşünülmektedir. Shiba binance üzerinde yüksek arza sahip olması şimdilik yatırımcılarını üzmeyecek gibi görünmekte fakat unutmamak gerekir ki LUNA’da ilk 10 sıradaydı. Bu nedenle yatırımlarınızı kendi inancınıza göre sağlamanız sizin faydanıza olacaktır.

Yatırım yaparken ve satarken yalnızsınız. Kimse kayıplarınızı karşılamaz. Daha fazla içerik için sayfamızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca sizler için forum sayfamız hazırlanmıştır. Forum sayfamıza üye olarak üyeler arasında tartışmalarımıza katılabilirsiniz.

Not: Sayfamızda kesinlikle yatırım tavsiyesi sunulmamaktadır. Yatırımlarınızı yaparken incelemelerinizi kendi değerlerinize göre sağlayın. Bizler sadece bilgiler ve incelemeler ile size sunum sağlarız. Bu nedenle sadece bizim sayfamız değil tüm sayfalar sizlere yatırım konusunda bilgi vermez. Borsa konusunda bilginiz yoksa öncelikle temellerini öğrenmelisiniz. Borsa temelleri konusunda bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın