Sigortasız Kredi Nasıl Alınabilir? Şartları Nelerdir?

Sigortasız kredi almak için bu şartları bilerek başvuru yapın. Bilmeden yaptığınız başvurular ile daha olumsuz duruma düşmeyin. Kimler alabilir kimler alamaz aranan tüm sorunlara cevap veriyoruz.

Serbest meslek çalışanlarının, öğrencilerin, sözde çalışmayan aslında evlerinde hiç durmadan çalışan ve ev kazaları ile iç içe olan ev hanımlarının da sigortalı olması gerekmektedir. Ancak bu ileri toplumlarda devletin koruması ile gerçekleştirilen bir durumdur.

Sigortalı olmak güven verir ve kişinin yaşam kalitesi artar. Ancak sigortanız ya da sosyal güvenliğiniz yok ise güven seviyeniz düşmektedir.

Örneğin ihtiyacınız olduğunda bankadan ihtiyaç kredisi talep ettiğinizde, bankaların kredi verme konusunda tereddüt ettiği konumda yer alacağınızdan bu oldukça üzücü bir durumdur. Üstelik kredi notu olarak adlandırılan puanınız da düşük ise bankalardan kredi almanız zordur. Ya güven veren kefil ya da ipotek olarak göstereceğiniz taşınmazlarınız (ev, arsa vb.) olmalıdır. Bu koşulları sağlamanız durumunda sigortasız kredi çekme işlemi yapabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Şartları Nelerdir?

Sigortasız Kredi Nasıl Alınabilir? Şartları Nelerdir?

Sigortasız kredi almak isteyen kişiler ancak;

 1. Banka hesabında yüksek miktarda parası varsa,
 2. Banka geçmişindeki para hareketliliği yüksekse,
 3. Kredi notu yüksekse,
 4. Kefil olarak göstereceği kişi güvenli ise,
 5. İpotek ettirebileceği ev ya da diğer taşınmaz malı var ise,
 6. Kira geliri var ise kredi alabilir.

Sigortası olmayanlar kredi çekebilir mi gibi durumlarda sigortasız olsanız bile bankalar kredi talebinizi hemen onaylamaktadır.

Kimler Sigortasız Kredi Çekemez?

Sigortasız Kredi Nasıl Alınabilir? Şartları Nelerdir?

Bankalar sigortasız kişilere bile bazı şartlar karşılığında kredi verirken, bazı kesime kredi verme konusunda tereddüt yaşamakta hatta çoğu zaman kredi vermemektedir.

 • Geçmişte kanuni takip yaşanması
 • İdari takip yapılması gibi bankanın kara listesine giren kişilerin kredi çekmesi nerede ise imkansızdır.

Ancak bazı bankalar farklı zamanlarda kampanyalar başlatarak kredi çekememe konusunda mağdur olan kişiler için küçük miktarlarda kredi verme kampanyaları yapsalar da yine benzer teminatları kefil gösterme ya da ipotek olarak taşınmaz mal göstermek gibi şartları aramaktadırlar.

Farklı zamanlarda, gelir belgesiz ya da kefilsiz kredi verme kampanyaları düzenleyen bankalar da vardır bunu takip etmek gerekir çünkü bu istisnai bir durumdur. Böylece sigortasız kredi çekebilirsiniz

Bankalardan Kredi Alamayan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Sigortasız Kredi Nasıl Alınabilir? Şartları Nelerdir?

Hangi nedenle olursa olsun artık bankalardan kredi çekemeyecek durumda olan, kredi çekmek için gereken hiçbir şarta sahip olmayan kişilerin farklı bankalara giderek yetkili kişilerle temasa geçip çok küçük ölçeklerde de olsa sigortasız kredi çekme konusunda yardım talep edebilir ve bazı bankalar kampanyalar dışında bu gibi özel durumlarda da (geçmiş finans haraketliliği olumlu intiba bıraktığından) yardımcı olabilmektedir.

 • Evvelce yüksek kredi notuna sahipken iflas etmesi,
 • Doğal afetler sonunda her şeyini kaybetmesi,
 • Sahtekarlıkla dolandırıldığı için mal ve paralarını kaybetmesi gibi durumlarda bankalar mağdur durumda olan bu ve benzeri kişilere yardım elini uzatmakta ve uzun vadeli küçük miktarlı taksitlerle kredi verebilmektedir.

Bunun için yetkili banka çalışanları ile irtibata geçmeniz ve kendinizi doğru ifade etmeniz gerekmektedir.

Beklenmeyen doğa olaylarının verdiği zararlar, salgın hastalıklardan yoğun biçimde etkilenme gibi durumlarda bankaların yapacakları kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

Sigortasız kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız kredi panomuzdaki bilgiler ile kredi notlarını iyi hale getirerek kredi alabilirler. Merak ettiklerinizi yorumlarda sorabilirsiniz.

Yorum yapın