The Graph (GRT) Coin Güvenli mi?

Neredeyse tüm diğer dijital ve geleneksel yatırımlar gibi The Graph da risksiz değildir. Tıpkı spekülatif yatırımlar yoluyla portföyünüzü büyütme vaadi nedeniyle The Graph gibi kripto para birimlerine yaklaştığımız gibi siber suçlular da çoğu kripto ağının takma adlı doğasının suçlarına uygun bir zemin olması nedeniyle bu tür eylemleri gerçekleştirebilmektedir.

Bu, dünyada artan kripto para suçlarının kanıtladığı gibi, bugün bazıları GRT yatırımcılarını/tüccarlarını hedef alan, kariyer olarak hacklemeye yönelen birçok teknoloji uzmanına sahip olmamızın nedenini açıklıyor.

2016’dan bu yana Federal Ticaret Komisyonu (FTC), kripto ile ilgili suçların yılda yaklaşık %312 arttığını ve kripto yatırımcılarının uğradığı kayıpların da arttığını bildiriyor. Örneğin, Ekim 2020 ile Mart 2021 arasında düzenleyici kurum, ABD’deki kripto yatırımcılarının kripto hırsızlığı, hack’ler ve dolandırıcılık nedeniyle 80 Milyon Dolardan fazla kaybettiğini ve medyan zararın 1900 dolar olduğunu bildirdi.

Nispeten yeni olmasına rağmen ve bu raporların çoğu şunu gösteriyor: Bitcoinçoğu kripto suçlusu için birincil hedef olsa da, herhangi bir kripto uzmanı size Graph’in riskli bir yatırım olduğunu söyleyecektir. Niye ya? Sorabilirsin.

Öncelikle, hırsızlık, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık risklerine de maruz kalan oldukça değişken bir yatırım ürünü olduğu için. Aynı zamanda, eşit derecede değişken bir piyasada faaliyet gösteren oldukça değişken bir yatırımdır. Kripto varlıklarının geri kalanı gibi, çoğu üzerinde kontrole sahip olduğunuz ve bazıları kontrolünüz dışında olan daha büyük kripto pazarının karşı karşıya olduğu tüm tehditlere ve risklere maruz kalır.

Bu yazıda size tüm bu riskleri ve GRT yatırımlarınızı güvende tutmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız. Size The Graph yatırımcılarının karşılaştığı farklı riskleri ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi anlatacağız.

Ancak öncelikle, daha önce bilmeniz gereken birkaç şeyden geçmemiz gerekiyor. Grafik belirteçlerini satın alma.

The Graph (GRT) Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni başlayanlar için The Graph’in son derece değişken bir kripto yatırımı olduğunu anlamalısınız.

Fiyatları sık sık dalgalanıyor ve bu dalgalanmalar oldukça şiddetli olabilir. Bu nedenle, The Graph token fiyatlarının nispeten kısa bir süre içinde – tipik olarak bir gün veya birkaç saat içinde – çift haneli yüzdelerle yükselmesi veya düşmesi nadir değildir.

Örneğin, 11 arasında inci ve 12 inci Şubat 2021, Grafik belirteç fiyatları% 200’den fazla yükseldi ve ayını ayın.  22 ve 23’ünde bu değerin% 30’dan fazla iniş yaşadı.

Neredeyse tüm bu durumlarda, çoğu piyasa kaynaklı olduğundan, bu dalgalanmalar ve bunların altcoin fiyatları üzerindeki etkisi üzerinde sıfır kontrolünüz var. Örneğin, GRT şu anda Şubat 2021’deki en yüksek fiyatın yaklaşık %70 altında işlem görüyor. Bu düşüşün çoğu, Mayıs ortasındaki fiyat çöküşüne ve Haziran ve Temmuz aylarında piyasaya yeni GRT tokenlerinin sunulmasına bağlanabilir v  ikisinin de üzerinde kesinlikle sıfır kontrolünüz var.

The Graph (GRT) Coin Güvenli mi?

The Graph (GRT) ile İlişkili Riskler Nelerdir?

GRT yatırımınızı etkileyen iki ana risk vardır: altcoinlerin bilgisayar korsanlarına çalınması ve evcilleştirilmemiş oynaklık riski.

Oynaklık ve bilgisayar korsanlığı arasındaki ortak payda, her ikisinin de sermayenizi, kazanılan kârınızı veya her ikisini birden kaybetmenize yol açmasıdır. Bununla birlikte, oynaklık kaybı geçici olsa ve ERC-20 coin fiyatları tekrar yükseldiğinde geri kazanılacak olsa da, GRT’nin bilgisayar korsanlarına kaybı kalıcıdır ve bu yatırımı geri alma şansı sıfıra yakındır.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Dolandırıcılıklar

  • Kripto pompalama ve boşaltma şemaları

Klasik bir pompalama ve boşaltma şemasında, bir kişi kendisini kripto yanlısı bir analist olarak sunar. Belirli bir madeni para ile  ve işlem yapılabilir fiyat tahminleri hakkında son derece doğru bilgiler sağlayarak kendilerini yatırımcının ilgisini ve güvenini kazanma misyonuna koydular. Herkesin güvenini kazandıktan sonra, geçici bir ralli veya fiyat düşüşü yaratmak amacıyla yanlış bilgi yaymaya başlarlar. Bu zamana kadar, onlar veya yandaşları zaten büyük bir alış/kısa pozisyona girdiler ve geçici ralli veya düşüş başlar başlamaz onları tasfiye edecekler ve çantayı diğer herkesin elinde bırakacaklar.

  • Sahte web siteleri ve sosyal medya promosyonları aracılığıyla kimlik avı

E-posta ve sosyal medya hesap gelen kutularınıza kötü niyetli bağlantılar göndermenin yanı sıra, kripto dolandırıcıları, sahte web siteleri ve sosyal medya promosyonları aracılığıyla kişisel bilgilerinizi teslim etmeniz için sizi kandırır. Bu durumda, gerçek borsa veya cüzdan web sitesinin ön ucunu yansıtan sahte web siteleri oluştururlar. Daha sonra, gerçek cüzdanınızı veya takas hesaplarınızı hacklemek için kullandıkları bu sahte web sitesine giriş bilgilerinizi girmeniz için sizi kandırırlar.

  • Kripto Ponzi ve piramit şemaları

Kripto piramidi ve Ponzi planlarında suçlular, kripto yatırımlarında ortalamanın üzerinde getiri vaat eden DeFi ve kripto dApp’leri ve diğer finans odaklı programlarla birlikte gelir. Daha sonra GRT tokenlerinizi burada kilitlemeniz ve sadece yatırım programını çökertmek ve tüm yatırımcı fonlarıyla birlikte ortadan kaybolmak için insanları kandırırlar, .

  • The Graph (GRT) Coininizi  Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

İlginç bir şekilde, kripto yatırımlarına yönelik bu risklerin çoğu önlenebilir. Örneğin, Verizon tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, tüm çevrimiçi saldırıların %80’inin zayıf parolaların bir sonucu olduğunu belirtti. Hem borsa hem de cüzdan hesapları için güçlü parolalar kullanılarak bunlardan kaçınılabilir. Ayrıca, kripto transferlerinin yanı sıra borsa ve cüzdan hesaplarına girişler için çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.

Pompalama ve boşaltma, sahte web siteleri ve Ponzi şemaları dahil olmak üzere diğer kripto dolandırıcılıklarıyla, durum tespiti yoluyla mücadeleden kaçınılabilir. Basitçe söylemek gerekirse, bir ‘uzman’ sözüyle The Graph veya başka bir kripto para birimi satın almayın; bunun yerine, onların görüşlerini kendi araştırmanızla tamamlamayı öğrenin. İkinci olarak, FOMO’dan kaçmak için duyguları evcilleştirmeniz gerektiğinden bahsettiğimiz gibi, kripto Ponzi ve diğer MLM şemalarına düşmemek için açgözlülüğünüzü de evcilleştirmeniz gerekir.

Ayrıca, herhangi bir şüpheli bağlantıya tıklamayın ve kripto borsası ve cüzdan web sitelerinize yer işareti koymayı düşünmeyin. Yatırım programlarının ve geliştiricilerinin yanı sıra kripto ‘uzmanlarının’ itibarını doğrulamayı düşünmeli ve itibarı kötü olan veya portföyleri eksik olan programlardan ve bireylerden kaçınmalısınız.

Son olarak, yeni ve gelişmekte olan kripto dolandırıcılıkları ve kurbanlardan nasıl kaçınılacağı hakkında bilgi edinmek için CipherTrace gibi araştırma kurumlarından veya FTC gibi düzenleyici kurumlardan gelen kripto haberlerini ve siber suç raporlarını takip etmeyi düşünün.

The Graph (GRT) Güvenlik Vs. Mahremiyet

Graph’ın güvenli bir yatırım olup olmadığı konusunda sonuca varırken, GRT token güvenliği ve gizlilik arasında dünyalar kadar fark olduğunu anlamanız gerekir.

Kripto güvenliği, mali verilerinizin, yani GRT tokenlerinizin özel anahtarlarının yetkisiz erişime karşı nasıl korunduğuyla ilgilidir. Bu gönderi boyunca, GRT belirteçlerinizin güvenliğine/gizliliğine yönelik farklı risklere ve bunların nasıl önlenebileceğine veya tamamen ortadan kaldırılabileceğine işaret ederek The Graph belirtecinin güvenliğini tartıştık.

Kripto gizliliği ise kripto işlemlerinize ve kişisel bilgilerinize tanınan anonimlik seviyesini ifade eder. Bu yazıda The Graph gizliliğini tartışıyor olsaydık, ERC tokeninin barındırıldığı Ethereum blok zinciri tarafından sağlanan anonimlik düzeyine, kripto borsalarının ve cüzdanların topladığı kişisel veri miktarına, bu verilere kimlerin erişimi olduğu ve bunların nasıl paylaşıldığı ve bunların nasıl depolandığına bakardık.

Yorum yapın