Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nasıl Alınır? *2022*

Bu zor pandemi günlerinde hepimizin ihtiyacı olan şey para’dır. Bu nedenle akıllara Sosyal hayatı destek kredisi nasıl alınır sorusu gelmektedir.

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası vatandaşların, finansman gereksinimlerinin uygun koşullarda karşılanabilmesi adına 4 yeni kredi paketini yaşama geçirdi. Söz konusu paketlerden biri ise Sosyal hayatı destek kredisi olarak karşımıza çıktı. Sosyal hayatı destek kredi başvuruları 5 Haziran itibari ile başlarken, başvurular bankaların şubelerinden gerçekleştirilebiliyor.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Bireysel müşterilerin sosyal gereksinimlerinin finansmanlarının uygun şartlarda karşılanmasının yanı sıra yerli imalat yapan pencere sistemleri, mobilya, beyaz eşya, elektronik, ev boya, kapı, seramik, bisiklet, çeyiz ve ev teksitili sektörlerini desteklemek adına yerli üretim gerçekleştiren şirketler ile anlaşmalar yapılacak. Minimum 3 bin TL ve maksimum 30 bin TL kredi tutarlarıyla 6 ay ödemesiz maksimum 60 ay vadeli ve aylık %0,55 faiz oranı ile finansman olanak sunulacak.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal hayatı destekleme kredisinde tüm kredi türlerinde olduğu gibi müşteriden yapması istenilen bir takım şartlar mevcuttur. Söz konusu kredi ürününde müşteriye tam destek sağlamak hedef alındığı için, diğer kredi ürünlerinde talep edilen kapsamlı ve katı şartlar bu kredi türünde istenmemektedir.

Sosyal hayatı destek kredisi ürününde 2 tip kredi kullanma olanağı bulunmaktadır. Bunlar faturalı tüketici kredisi ve firma paylı tüketici kredisidir. Sosyal hayatı destek kredi başvurusu ise seçilen kredi türüne bağlı olarak kendi içerisinde farklılıklar göstermektedir.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Firma Katkı Paylı Tüketici Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal hayatı destekleme kredisi sunan bankaların anlaşma yaptığı yerli üretim yapan birçok sektördeki mağazalardan gerçekleştirilecek harcamaları taksitlendirme imkanı sunan bu krediyle tüketicilerin gereksinimlerini karşılamaları amaçlanmaktadır. Firma katkı paylı tüketici kredisi ise şu sökerlerde kullanılabilmektedir;

  • Beyaz Eşya,
  • Mobilya,
  • Elektronik,
  • Bisiklet,
  • Ev boya, seramik, kapı ve pencere sistemleri,
  • Ev tekstili,
  • Çeyiz.

Bu kredi ürününden yararlanmak isteyen kişilerin, satın aldıkları ürüne ait olan kesin ya da proforma fatura ile beraber alışveriş yapılan firmadan temin edilecek ödemeye dair taahhütname ile beraber kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Firma katkı paylı tüketici kredisi kullanan kişilerin kredileri, krediyi kullandıkları işletme ya da firmanın hesabına aktarılmaktadır.

Bu krediyi kullanmak isteyen kişiler minimum 3 bin lira, maksimum 30 bin lira kredi talep edebilmektedir. Sosyal hayatı destek kredisi sunan bankalar, söz konusu kredi üzerinden kredi kullanım bedeli talep etmektedirler. Bankalar tarafından müşterilerinden talep edilen kredi kullanım bedeli ise kullanılacak olan kredi tutarının yüzde 0,5 i olarak belirlenmiştir.

Söz konusu kredi için banka tarafından uygulanan faiz ise yüzde 1,74’tür. Ayrıca, banka tarafından tahsil edilen kredi kullanım bedelinin yüzde 5’i kadar da Banka Sigorta ve Muamele Vergisi alınır. Kredi kapsamında tablet, cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik cihazların ödemesi yapılmaktadır. Ayrıca kredi üzerinden uygulanacak sigorta prim miktarı da müşterinin yaşı, cinsiyeti ve ödeme vadesi gibi etkenler göz önüne alınarak değerlendirilmektedir.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Kimlere Verilir?

Sosyal hayatı destek kredisi devlet bankalarınca kredi alma ile ilgili bütün kriterleri yerine getiren herkese verilmektedir.

Yorum yapın